Nerezové komíny

   

Keramické komíny

Vložkování

 

Vložkování komínů

K vložkování komínů se přistupuje zejména tehdy, kdy se rekonstruuje starý zděný komín a spalinové cesty. Slouží k rekonstrukci nevyhovujících komínů i jako preventivní bezpečnostní opatření.
Komín se nejčastěji vložkují kvůli špatnému technickému stavu komína, nesplnění aktuálně platných norem, netěsnost komínového zdiva, výměna původní komínové vložky nebo připojeného spotřebiče, příp. změna paliva.

Je-li komín z nějakého důvodu poškozen, je nutné přistoupit k jeho revizi a pak k rekonstrukci nebo přestavbě. Ve většině případů není třeba nového komínu, postačí obnova, která dokáže novým komínům hravě konkurovat. Takovým zásahem je právě vložkování. Při vložkování se vnější vrstva komínu nemění, jde jenom o zvětšení vnitřního prostoru, které proběhne bez zbourání původního komínu. Metoda vložkování je finančně méně náročná než přestavba celého systému a to i v případě, že je nutné i frézování.

Průběh vložkování

Před samotným vložkováním je dobré komín řádně prohlédnout, aby se zjistil zejména materiál komínového zdiva a jeho celkový stav. Je třeba se ujistit, zda je komínová šachta po celé své délce průchodná. V případě potřeby lze použít komínovou frézu, pomocí které se odstraní zbytky starého zdiva a připraví prostor pro nové vložkování. Pokud je komín dostatečně prostorný, lze metodu frézování vynechat.
Následně se přistoupí k volbě konkrétní vložky, tj. materiálu, kterým se bude komín vložkovat. Výběr materiálu komínové vložky závisí na několika faktorech. Nejdůležitějším rozhodovacím prvkem je druh tepelného spotřebiče a používaného paliva, protože každý druh paliva si vyžaduje jiné parametry komínové vložky. Důležitá je zejména informace o teplotě odváděných spalin.

Druhy vložek

  • keramické (Tato varianta se téměř nepoužívá, jelikož je finančně náročná. Řeší se pomocí nerezových vložek.)
  • nerezové
  • plastové (plyn)
Naše realizace si můžete prohlédnout zde.
 

Pokud máte zájem o vložkování komínu, vyplňte náš poptávkový formulář.

 

 

   Rychlý kontakt

     tel:724 979 205
    kominymb@kominymb.cz

      KOMÍNY MB s.r.o
      Sukorady 125
      Mladá Boleslav
      Březno, 294 06
 

   Pro realizace a řešení
   zakázek volejte, pište nebo

   vyplňte poptávkový formulář
   a domluvte si schůzku.

      Kontakty + mapa

          Složení vložek

 

Kominické informace a aktuality

15.02.2013 10:24
Lidé si často pletou pojmy revize a kontrola, proto považujeme za potřebné objasnit tyto termíny,...
14.02.2013 17:52
Od 1. 1. 2011 vzniká pro většinu vlastníků nemovitostí nová povinnost. Důvodem je, že k tomuto dni...